Teknorot otomotiv süspansiyon parçaları sektöründe ürün ve üretim süreçlerinde uygulanacak teknolojik yeniliklerin şirketin geleceği ve rekabetçi kimliğini sürdürmesi için temel koşul olduğuna inanmaktadır. Bu sebeple Teknorot her yıl yatırımlarının önemli bir kısmını ARGE aktivitelerine ayırarak verimliliğini ve rekabet gücünü arttırmaktadır.

Üretim süreçlerinde teknolojik gelişim Teknorot un ana hedefidir. Teknorot da sürekli olarak yeni üretim metotları uygulanarak süreçlerde zaman ve adım kısaltmaları sağlanmaktadır. Orijinal ekipman pazarı üretim tecrübesine sahip 70 kişilik bir ekip Teknorot bünyesindeki tüm inovasyon ve teknoloji süreçlerini yönetmektedir. Bu özelliklerinden dolayı Teknorot 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı tarafından verilen “ARGE Merkezi” statüsünü almış olan ilk süspansiyon parçası üreticisidir. Halihazırda Teknorot TUBİTAK, yerel ve bölgesel Üniversiteler destekli birçok bilimsel araştırma projelerini sürdürerek verimlilik kriterinde sektörün en yüksek düzeyine gelmeyi başarmıştır.

Ürün geliştirme süreçlerinde ise ARGE merkezimiz bu güne kadar birçok patente imza atmış ve bu patentleri, ürünlerinde  başarı ile uygulayarak piyasada farklık yaratmaya devam etmektedir. Bu kapsamda Teknorot süspansiyon parçalarında alternatif malzeme ve komponent kullanımı konusunda da araştırmalarını sürdürmektedir. Tüm bu araştırmalar “emniyet parçası” geliştirme ve üretim sorumluluğuna sahip uzman bir ekip tarafından yüksek güvenlik standartları hedeflenerek yapılmaktadır. Tüm bu uygulamaların sonucu olarak Teknorot 2016 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından konusunda Orijinal Ekipman – Eşdeğer Parça Sertifikası almaya hak kazanan ilk iki üreticiden biri olmayı başarmıştır!

Teknorot – Daima Önde!