Binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasiteyle yenileme pazarında Avrupa’nın lideri olan Teknorot; ileri teknoloji ile tecrübeyi birleştirmeye önem verir.

Geniş ürün yelpazesi ile sektördeki farkını ortaya koyan Teknorot; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında Avrupa’nın lider üreticisi konumundadır.

Yenilik ve teknoloji anlayışı ile ürün gruplarının tamamını ileri teknoloji ile üreten Teknorot, irade ile sürdürdüğü başarısını yerli sermayeye olan katkısı ile taçlandırmaktadır.

İleri Teknolojiyle Harmanlanmış Kalıphane Donanımı

Kalıphanemizde son teknoloji makine ve yazılımları kullanarak tüm kalıplarımızı Teknorot bünyesinde üretmekteyiz. Bilgisayar destekli mühendislik yazılımlarından; sac şekillendirme ve sıcak dövme için her birine yönelik çoklu programlar kullanılmaktadır. Bu sayede tek seferde oldukça başarılı bir şekilde ideal kalıp tasarımları yapılmaktadır.

Alanında Uzman; Teknorot

Konusunda uzman ve yetişmiş tecrübeli personeller ile birlikte sac salıncak, sıcak dövme, kauçuk vulkanizasyon ve soğuk yolluk kauçuk enjeksiyon kalıplarının tamamının imalat, bakım ve revizyonları Teknorot kalıphanede CAD/CAM/CAE yazılımlarının desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Kalıphane bünyesinde bulunan CNC dik işleme merkezleri ile yapılan kalıplar aşağıdaki gibidir;

  • Sıcak Dövme Kalıpları ve Tashihi
  • Sac Metal Şekillendirme Kalıpları
  • Kauçuk Enjeksiyon Kalıpları

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda üretim süreçlerini güncellemek Teknorot’un öncelikli hedefidir. Bu hedefe uygun olarak üretimde sürekli yeni üretim metotları uygulanarak iş süreçlerinde verimlilik sağlanmaktadır. Türkiye ekonomisine bu bağlamda büyük katkı sağlayan Teknorot, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer almayı başarmıştır.

Teknorot, Daima Önde…