logo icon
Toplam Alan Toplam Alan 190.000 m²
Kapalı Alan Kapalı Alan 120.000 m²
Çalışan Sayısı Çalışan Sayısı 4.100
Farklı Araç Markası Farklı Araç Markası 68

Firma Profili

Teknorot, binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde yenileme pazarında Avrupa’nın en büyük üreticisidir. 68 farklı araç markası için; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol başta olmak üzere; toplamda 18 adet farklı ürün grubu Teknorot tarafından üretilmektedir.

1992 yılında, yüzde yüz yerli sermaye ile sektör yolculuğuna başlayan Teknorot, yenileme pazarındaki büyüme ve talep artışı ile paralel olarak, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış Düzce tesisinde, 2008 yılında tam kapasiteyle üretime başlamıştır. Bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde geniş makina parkuruyla 120.000 m²’si kapalı olmak üzere 160.000 m²’lik toplam alan ve 3.220’yi aşan çalışanı ile üretim yapmaktadır. Firmamız, global tesisleri ile birlikte toplamda 190.000 m² üretim sahası ve 4.100’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir.
Düzce üretim tesisleri, Teknorot için ileri teknolojinin yanında yeni üretim metotlarını ve yüksek kalite anlayışını sembolize eden bir tesis olma özelliğini taşımaktadır.

Müşteri memnuniyetini kurulduğu günden bugüne kadar ön planda tutan ve ileri teknoloji anlayışı ile yılların deneyimini ve güvenini birleştiren Teknorot; güvenilir, sağlam ve en kaliteli ürünleri üretmeyi hedeflemekte ve bu hedef için çalışmaya devam etmektedir. Teknorot, prensiplerine bağlı kalarak disiplinli çalışmaları ile alanında lider konumunu korumakta, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmasının yanı sıra dünyaya hizmet ederek, ülkesine de katkı sağlamaktadır.
Teknolojide her zaman için ileriyi hedefleyen prensibi ile Teknorot; binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde yenileme pazarında Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunu kazanmıştır.

Vizyon – Misyon

Vizyon : Direksiyon ve Süspansiyon sistemlerinde ilk tercih olmak.

Misyon : Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, yenilikçi, güvenilir ve kaliteli ürünleri pazara sunmak.

Yerli Sermaye Yerli Sermaye %100
Ülkeye İhracat Ülkeye İhracat 90+
Yıllık Yeni Ürün Yıllık Yeni Ürün 900+

Dünyanın Yerlisi: Teknorot

En güvenilir şirketlerden biri olarak kabul edilen ve yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Teknorot; ürün gamını her geçen gün arttırmaktadır. Teknorot bünyesinde üretimini yaptığı kaliteli, dayanım ve ömür testlerinden geçmiş olan, uluslararası standarttaki rot başı, rot mili, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol, sac salıncak, Z-rot ve burç ürün gruplarını değerli müşterilerine sunmaktadır.
Avrupa’nın lider üreticisi Teknorot; Üretiminin %90’ını, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 90’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. 12.000’den fazla aktif referansın dışında her sene 900’ün üzerinde yeni referans ürün gamına dahil etmektedir.

Direksiyon ve Süspansiyon Parçalarında Lider…

Teknorot; rotil, rot başı, rot mili, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol, sac salıncak, Z-rot ve burç ürün gruplarını Türkiye başta olmak üzere İspanya ve Hindistan’ da bulunan üretim ve dağıtım merkezlerinden tüm dünyaya ulaştırmaktadır.
Dünyanın lider üretici firmalarından biri olan Teknorot, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Teknorot, Daima Önde…

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle