logo icon

Global Üretim Tesislerimiz

Sektördeki başarısı ve alanında lider olması ile en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen Teknorot; alanında lider konumunu disiplinli ve modern çalışma prensibi ile korumaya devam ediyor.

Teknoloji ile otomotiv sektörünü harmanlayan Teknorot; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol başta olmak üzere 18 farklı ürün grubu için Avrupa’nın ürün gamı bakımından en zengin firmalarından biridir.

Otomotiv yedek parça sektörünün en güvenilir firmalarının başında gelen Teknorot; 1992 senesinden beri kazandığı deneyimler ile teknolojiyi harmanlayarak, üstün kaliteli ürün gamını geliştirmeye devam etmektedir.

Teknorot büyümesinin bir sonucu olarak global üretim tesisi yapılanmasını 2011 yılında hayata geçirmiştir. Teknorot, global üretim ve dağıtım tesis yatırımlarında o bölgenin uzun vadede pazar ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaktadır.

Bu sayede de iş ortakları ile birlikte belirlemiş olduğu iş geliştirme planlarını dikkate alarak yapmakta ve böylece tüm iş ortaklarına daha esnek bir tedarik zinciri sağlamayı başarmaktadır.

Bu bağlamda Teknorot, 2011 yılından bu yana Düzce’de yer alan ana üretim tesisine ek olarak farklı ülkelerde üretim ve dağıtım tesisi yatırımları gerçekleştirmiştir.

Hedefi Tüm Dünya!

Hedefi tüm dünya olan Teknorot; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol ürün gruplarını başta Türkiye olmak üzere, İspanya, Hindistan ve Çin’de bulunan üretim ve dağıtım merkezlerinden tüm dünyaya ulaştırmaktadır. Hindistan ve Çin’den oranın lokal pazarlarına servis edilen ürünler, dünyanın her tarafına ulaşmaktadır

Yüzde yüz yerli sermaye ile dünyaya açılmış olan ve ülkesini başarı ile temsil eden; kendi ülke sermayesine katkıda bulunan Teknorot; sektöründe dünyanın lider üretici firmalarından biri olarak 2009 senesinden bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Ürün grupları rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol parçalarında alanında lider olmayı başarmıştır.

image
Teknorot Düzce / Türkiye

1992 yılında, yüzde yüz yerli sermaye ile sektör yolculuğuna başlayan Teknorot, yenileme pazarındaki büyüme ve talep artışı ile paralel olarak, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış Düzce tesisinde, 2008 yılında tam kapasiteyle üretime başlamıştır. Bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde geniş makina parkuruyla 120.000 m²’si kapalı olmak üzere 160.000 m²’lik toplam alan ve 3.220’yi aşan çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Teknorot hedeflediği Ön Takım ve Süspansiyon parçaları üretim mükemmelliği ve %100 müşteri memnuniyeti taahhüdünün bir parçası olarak, 2019 Aralıkta satın almış olduğu Düzce 2.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikası olan Teknorot II ile yatırımlarına devam etmektedir.

Teknorot’un 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 2008’den beri kullanımda olan mevcut tesisinden birkaç dakika uzakta bulunan ve 34.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 67.000 m² alana sahip yeni fabrika montaj, paketleme ve dağıtım kapasitesini arttıracak, toplam üretim alanı yeni tesisle birlikte Türkiye’de 160.000 m² açık / 120.000 m² kapalı alana ulaşmıştır.

Üretim ve depolama alanına yapılan yeni yatırımla; 3 yıllık büyüme planımıza paralel olarak Teknorot’tan beklentileri karşılayıp hatta aşacağımıza, Ön Takım ve Süspansiyon Ürünlerinde müşterilerimizin 1 numaralı tercihi olmaya devam edeceğimize eminiz.

 

 

image
Alteka Düzce / Türkiye

Alteka, 2018 yılında Düzce’de 18.000 metrekare açık alan üzerinde, 5.000 metrekare kapalı alan içerisinde, yüksek teknolojisi ile 0.1kg – 5kg arasında Alüminyum dövme parça üretimine başlamıştır. Alteka, yıllık ortalama 3.000 ton Alüminyum dövme kapasitesine sahiptir.

Alteka, otomotiv sektöründe kullanılan 6000 serisi ve savunma sanayi sektöründe kullanılan 2000 ve 7000 serisi Alüminyum malzemeyi yüksek mühendislik ile Avrupa standartlarında dövme ve ısıl işlem yapabilme yeteneğine sahiptir. Talep halinde müşteriye özel alüminyum alaşımları ile de üretim yapılabilmektedir. Alteka, kullanılan ileri teknoloji ürünü simülasyon programları ile tasarım sonrası ürünleri tek seferde ve doğru şekilde üretir.

Otomotiv sektöründe süspansiyon parçalarında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Alteka, her geçen gün ürün sayısını artırmaktadır. Aluminyum dövme Akson, Salıncak, Rotilli Kol, Rotil, Rotbaşı, Silah Gövdesi ve Burç gövdesi imalatları yapmaktadır. Alteka aynı zamanda havacılık, demiryolları, inşaat ve enerji sektörleri için de çalışmalarını sürdürmektedir.

Alteka olarak; alüminyum dövmenin dayanıklılığı, hafifliği, ekonomisinin yanında herhangi bir kalite kaybı olmadan geri dönüşümünün de sağlanması sayesinde gelecek kuşaklara yaşanılabilir ve temiz bir dünya bırakmak için çalışmalarımızı bütün hızımızla sürdürüyoruz.

Dövme Üretimi

Kesilmiş parçalar PLC kontrollü fırınlarda %100 sıcaklık kontrolü ile ısıtılarak dövme preslerine gönderilir. Sürücü kontrolü ile pres hızları ayarlanabilmekte ve alüminyum için en ideal dövme hızı yakalanmaktadır.

Tesisimizde:

– 1 adet 2500 ton dövme hattı

– 1 adet 1600 ton dövme hattı

– 1 adet 1000 ton dövme hattı bulunmaktadır.

 

Alteka tesisi hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.altekaforge.com/ adresinden edinebilirsiniz.

image
Kautek Düzce / Türkiye

KAUTEK A.Ş. Otomotiv sektöründe binek ve hafif ticari araç pazarına yönelik kauçuk ve metal ürünleri tedarikçisidir.

30 yılı aşan otomotiv sektörü tecrübesi ile 2012 yılında kauçuk metal alanında da değerli müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek adına KAUTEK markasıyla oluşmuştur.

Kautek burçlar, motor takozu, şanzıman takozu, amortisor takozu, süspansiyon takozu, şaft takozu, turbo hortumları, egzoz takozu ve viraj demir lastiği ürün gruplarının üretim ve dağıtımını yapmaktadır.

Kauçuk metal’de Türkiye’nin ve Avrupa’nın yükselen fabrikası ve markası olan Kautek, Kauçuk metalde ürün çeşidini her geçen gün geliştirmektedir.

Vizyonu; Sektörde gerçekleşen talepleri yakından takip ederek müşterilerinin beklentilerini aşan kalitede mal ve hizmet üreterek, Büyüyen, Güçlü, Öncü ve Saygın dünya şirketi olmak.

Misyonu; Süreklilik, Dürüstlük, Yenilikçilik, Kararlılık ve Liderlik ilkelerini benimsemiş olan Kautek’i her geçen gün kalite ve hizmet çıtasını yükselterek geleceğe taşımaktır.

Kautek tesisi hakkında ayrıntılı bilgiyi www.kautek.com.tr adresinden edinebilirsiniz.

image
IR Hindistan / Hindistan

Hindistan otomotiv ana ve yan sanayi üretiminin merkezi olarak görülen Chennai/Madras bölgesinde yer alan tesisimiz, 580 kişilik kadrosu ile sac şekillendirme kalıp ve sac parça üretimi yapmaktadır. ISO/TS 16949 belgesine sahip olan bu tesisimizdeki üretimimiz Hindistan otomotiv pazarına yöneliktir. . IR INDIA üretiminin çok büyük bir bölümünü lokal pazarlara servis etmektedir.

image
IR İspanya / İspanya

Avrupa pazarına yakınlığı sebebi ile paketleme ve dağıtım merkezi olarak kullanılan tesisimiz, Fransa sınırına 50 kilometre mesafede olan Pamplona şehrinde yer almaktadır. ISO/TS 16949 belgesine sahip tesisimiz hakkında ayrıntılı bilgiyi www.irecambio.com adresinden edinebilirsiniz.

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle