Üretim bölümleri ile ön plana çıkan ve bu alanda sektöründe öncü olan Teknorot; Avrupa’nın lider üreticisini konumunu her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

68 farklı araç markası için rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rotbaşı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında ileri teknolojiyi üretim tesislerinde büyük bir titizlik ve tecrübe ile uygulamaktadır.

Binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasiteyle yenileme pazarında Avrupa’nın lideridir.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olan, 3 milyondan fazla aylık üretim hacmine sahip olan ve 85’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Teknorot, bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde geniş makina parkuruyla 65.000 m karesi kapalı olmak üzere 90.000 metrekarelik toplam alan ve 1800’ü aşan çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Üretim alanında lider olan ve senede 900’den fazla yeni ürün üreten Teknorot; global tesisleri ile dünya çapında 1800’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir.

Gelecek Nesiller için Teknorot

Yıllık 10.000 ton dövme kapasitesine sahip olan dövmehane bölümümüzde 0,1-7 kg aralığında çelik ve alüminyum parçalar modern teknolojiye uygun olarak üretilmektedir. Tesisimizde 600 tondan 2.500 tona kadar çelik ve alüminyum dövebilen üretim hattı mevcuttur.

Kesilmiş parçalar PLC kontrollü modern fırınlarda ısıtılarak dövme preslerine gönderilmektedir. Taşlama, kumlama, rotil delik delme ve soğuk kalibrasyon işlemlerinden sonra operasyonlar tamamlanmaktadır.

Alüminyum parçalar dövme sonrası gerekli mekanik özellikleri sağlamak için PLC kontrollü modern fırınlarda çözeltiye alma ve yaşlandırma ısıl işlemine tabi tutulmaktadır. Isıl işlem sonrası kumlama operasyonu ile parçalar talaşlı imalata hazır hale getirilmektedir.

Çevre ve Doğayı Önemseyen Firma; Teknorot            

Yeni devreye alınan ürünleri tek seferde doğru şekilde üretebilmek ve mevcut ürünleri iyileştirmek için tasarım sonrası simülasyon programları kullanılmaktadır. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için kullandığımız hammaddeyi, enerjiyi, doğal kaynakları ve çıkardığımız atıkları azaltmak için sürekli projeler geliştirilmektedir.

Mevcut olan tüm avantajları rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol ve üretilen 18 ürün grubu için söz konusudur.

Teknorot, Daima Önde…