• Yıllık 10.000 ton dövme kapasitesine sahip olan dövmehane bölümümüzde 0,1-7 kg aralığında  çelik ve  alüminyum  parçalar modern teknolojiye uygun olarak üretilmektedir. Tesisimizde 600 ton’dan 2500 tona kadar çelik ve alüminyum dövebilen üretim hattı mevcuttur.
  • Kesilmiş parçalar PLC kontrollü  modern fırınlarda ısıtılarak dövme preslerine gönderilmektedir. Taşlama ,kumlama, rotil delik delme ve soğuk kalibrasyon işlemlerinden sonra operasyonlar tamamlanmaktadır.
  • Alüminyum parçalar dövme sonrası gerekli mekanik özellikleri sağlamak için PLC kontrollü modern fırınlarda çözeltiye alma ve yaşlandırma ısıl işlemine tabi tutulmaktadır. Isıl işlem sonrası kumlama operasyonu ile parçalar talaşlı imalata hazır hale getirilmektedir.
  • Yeni devreye alınan ürünleri tek seferde doğru yapabilmek ve mevcut ürünleri iyileştirmek  için tasarım sonrası simülasyon programları kullanılmaktadır. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için kullandığımız ham maddeyi, enerjiyi, doğal kaynakları ve çıkardığımız atıkları azaltmak için sürekli projeler geliştirilmektedir.