Teknorot, iş planı içerisinde her adım için ayrı özen ve titizliği bir arada gösteren bir firma olarak ön plana çıkmıştır. Bu başarı ile müşterisinin güvenini ve memnuniyetini kazanmıştır.

Yalnızca rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, saç salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarını üretimi sırasında değil; montaj ve paketleme aşaması, teslimat süreci ve teslimat sonrasını takip eden tüm aşamalarda gerekli özen ve titizliği daima göstermektedir.

Üretiminin %90’ını, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihraç etmektedir. 9000’den fazla aktif referansın yanı sıra her sene 650’nin üzerinde yeni referans ürün gamımıza dahil olmaktadır.

Dünyanın lider üretici firmalarından biri olan Teknorot, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmakta ürünlerini Türkiye başta olmak üzere İspanya, Hindistan ve Çin’de bulunan üretim ve dağıtım merkezlerinden tüm dünyaya ulaştırmaktadır.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Başarılı Montaj Operasyonları ile Teknorot

Montaj bölümünde tam otomatik, yarı otomatik ve manuel montaj hatları kullanılarak, kaliteden ödün vermeden montaj operasyonları uygulanmaktadır.

Bu süreçte;

  • Tüm parçalara yol ve yük kontrollü servo presler ile sıvama işlemleri yapılmaktadır. Montajı yapılan tüm parçalar yük-yol grafiği ile anlık olarak kontrol edilmekte ve özel ölçüm ekipmanları ile tork değerleri ölçülmektedir.
  • Paketleme hattında özel barkod programı ile müşterilere daha iyi hizmet verilmektedir.  Özel kutu katlama ve paketleme makinaları ile iyileştirme çalışmalarımıza bir yenisi daha eklenmiştir.
  • Yalın Üretim Prensiplerine uygun olarak optimize edilmiş malzeme akışları, çalışma ergonomisi göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş paketleme masaları, hata yapmayı engelleyici poke-yoke ve barkod sistemleri kullanılmaktadır.
  • Her türlü araç için üretim yapabilecek şekilde son teknoloji ultrasonik eritme teknolojisi kullanılmaktadır.

Teknorot, binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde yenileme pazarında Avrupa’nın en büyük üreticisidir.

1992 yılında, yüzde yüz yerli sermaye ile sektör yolculuğuna başlayan Teknorot, bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde geniş makine parkuruyla 65.000 m²’si kapalı olmak üzere 90.000 m²’lik toplam alan ve 1500’ü aşan çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Firmamız, global tesisleri ile birlikte toplamda 120.000 m² üretim sahası ve 1700’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir. Yenileme pazarındaki büyüme ve talep artışı ile paralel olarak, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış Düzce tesisimiz, 2008 yılında tam kapasiteyle üretime başlamıştır. Düzce üretim tesisleri, Teknorot için ileri teknolojinin yanında yeni üretim metotlarını ve yüksek kalite anlayışını sembolize eden bir tesis olma özelliğini taşımaktadır.

Teknorot, Daima Önde…