logo icon

Planlama ve Lojistik

Mevcut kapasitesiyle alanında lider konumda olan Teknorot; binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, yenileme pazarında hizmet vermektedir.

68 farklı araç markası için; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında lider üretici konumundadır.

Malzeme Yönetim Direktörlüğünden Müşteri Memnuniyetine

Teknorot; müşterilerin talep ettiği tüm ürünleri zamanında teslim etmesinden lojistik ve satın alma faaliyetlerine kadar tüm önemli aşamalar bu bölümde gerçekleştirilmektedir.

Satın alma süreçlerinde kaliteli, zamanında ve maliyet açısından en uygun komponentlerin fabrikaya kazanımı sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra IFS ERP sistemi yardımıyla gerekli tüm planlama faaliyetleri, maliyet iyileştirme-karşılaştırma işlemleri yapılmaktadır.

Teknorot; müşterilerinden ulaşan siparişlerin sisteme girilmesiyle başlayıp, sevkiyatla sonlanan süreci lojistik bölümü yönetmektedir. Bu süreçte, üretimde kullanılacak tüm hammadde ve yarı mamullerin, ilgili tedarikçilerden istenen zamanda, istenen adette ve kalitede getirilmesi, uygun şartlarda depolanması ve gereken zamanda üretim birimlerine teslimi sağlanmaktadır.

Ayrıca, haftalık ve günlük sevkiyat planlarını düzenlemek, müşterilerimizden gelen erken sevk taleplerini ve/veya aciliyetleri de dikkate alarak, bu plana uygun olarak üretim bölümlerinin yönlendirilmesi ve sevkiyatların yapılmasını sağlamak bu bölümün sorumluluğundadır.

Yerli Sermaye: Önce Ülkemize Sonra Tüm Dünyaya

Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda rekabetçi olabilmek adına yakın çevredeki tedarikçiler öncelikli olmak üzere, ulusal ve global tedarik alternatiflerinin tümünü değerlendirerek kaliteli ürünü, zamanında, rekabetçi şartlarda sağlayan bölümümüz satın alma bölümüdür.

Bu bölüm, geliştirme aşamasında tedarikçi geliştirme faaliyetlerine önem vererek iş ortağı olarak gördüğü tedarikçilerin gelişimine destek sağlar ve tedarikçilerinin bu sayede gelişimini olanaklı kılarak tedarikçilerine katma değer sağlar.

Bu satın alma faaliyetlerinin yanında asli görevlerinden biri de hızla gelişen otomotiv teknolojisi içerisinde yeni devreye alınan araçların Teknorot Otomotiv tarafında yeni ürün kapsamına ve projeye girmiş olan ürünlerin komponentlerini hızlı bir şekilde ve proje termin sürelerini de dikkate alarak tedarik ederek Proje ve AR-GE Departmanlarının hızlı bir şekilde yeni ürünleri devreye almasını sağlamaktır.

Teknorot, 2018 yılında 10.000 m²’lik yeni sevkiyat merkezine yapılan yatırımla sevkiyat performansını en üst seviyeye çıkararak tedarik süresini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Müşterilerinden gelen siparişlerin sisteme girilmesiyle birlikte başlayan ve sevkiyatla sonlanan süreci en iyi şekilde yönetmek adına, sevkiyat merkezi ile Teknorot ürünleri zamanında adreslerine ulaştırılmaktadır.

Teknorot 2019 yılının sonunda 2018’de yeni sevkiyat merkezine ek olarak 67.000 m²’lik yeni fabrika alımı ile Düzce’de toplam üretim alanını açık alan olarak 160.000 m² ve kapalı alan olarak 120.000 m²’ye çıkarmıştır.

Kendi sektöründe dünyanın lider üretici firmalarından biri olan Teknorot; ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Türkiye ekonomisine de çok önemli katkılar sağlayan Teknorot, 2009 senesinden beri Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Teknorot, Daima Önde…

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle